Henkilökunta

Teatterin taiteellinen johtaja
Kalle Lamberg
lambergkalle@gmail.com

Teatterin hallintojohtaja
Minna Kaislakari-Mattelmäki
p. 02-2322812
minna.kaislakari@turunnuoriteatteri.fi

Toimisto ja lipunmyynti
p. 02-2322812
toimisto@turunnuoriteatteri.fi

Markkinointisuunnittelija
Marjut Kaislakari
marjut.kaislakari@turunnuoriteatteri.fi

TPO oppilasvastaava, tilavastaava
Taija Riski
p. 02-2322812
taija.riski@turunnuoriteatteri.fi

Valomestari, tekniikkavastaava
Zai Sainio
p. 040-9349158

Tarpeistohoitaja, pukuvuokraus
Sari Koski
p. 041-7211858
sarikos@gmail.com

Taiteen perusopetuksen vastaava ohjaaja
Anita Koistinen
p. 040-8383590
ankoistinen@gmail.com

Taiteen perusopetuksen ohjaajat

Aarrekari Suvi
p. 040-7360037
suvi.aarrekari@gmail.com

Ainola Antti
p. 050-5125070
anttiainola1@gmail.com

Laukniemi Minka
p. 040-7698294
minka.laukniemi@outlook.com

Lindholm Tuulia
p. 040-5911666
tuulia.lindholm@gmail.com

Sandman Sini
p. 045-78713781
sini.lumikki@gmail.com

Suvanto Anni
p. 050-3739644
annim.suvanto@gmail.com

Produktiokohtaisesti palkataan vuosittain erilaisiin taiteellisiin tehtäviin noin 40-50 henkilöä.

Nuoren Teatterin toimintaa ylläpitää rekisteröity yhdistys Turun Nuori Teatteri – Åbo Unga Teater 

Yhdistyksen hallituksen jäsenet:

Linda Latokartano, puheenjohtaja

Pekko Honkasalo, sihteeri

Jere Hultin, varapuheenjohtaja

Marjut Kaislakari

Kaisa Karlström

Jukka Mattelmäki

Ilmari Nera

Joonatan Perälä