Henkilökunta

Teatterin taiteellinen johtaja
Kalle Lamberg
lambergkalle@gmail.com

Teatterin hallintojohtaja
Minna Kaislakari-Mattelmäki
p. 02-2322812
minna.kaislakari@turunnuoriteatteri.fi

Toimisto ja lipunmyynti
p. 02-2322812
toimisto@turunnuoriteatteri.fi

Teatterisihteeri, tilavastaava
Taija Riski
p. 02-2322812
taija.riski@turunnuoriteatteri.fi

Markkinointisuunnittelija
Marjut Kaislakari
marjut.kaislakari@turunnuoriteatteri.fi

Tarpeistonhoitaja, pukuvuokraus
Sari Koski
p. 041-7211858
sarikos@gmail.com

Tekniikkavastaava
Jussi Kalliokorpi
p. 0440-666093
jussi.kalliokorpi@gmail.com

Taiteen perusopetuksen vastaava ohjaaja
Anita Koistinen
p. 040-8383590
ankoistinen@gmail.com

Taiteen perusopetuksen ohjaajat

Ainola Antti
p. 050-5125070
anttiainola1@gmail.com

Laukniemi Minka
p. 040-7698294
minka.laukniemi@outlook.com

Lindholm Tuulia
p. 040-5911666
tuulia.lindholm@gmail.com

Suvanto Anni
p. 050-3739644
annim.suvanto@gmail.com

Produktiokohtaisesti palkataan vuosittain erilaisiin taiteellisiin tehtäviin noin 40-50 henkilöä.

Nuoren Teatterin toimintaa ylläpitää rekisteröity yhdistys 

Turun Nuori Teatteri – Åbo Unga Teater 

Yhdistyksen hallituksen puheenjohtajana toimii Linda Latokartano

linda.latokartano@gmail.com